طراحي و دكوراسيون داخلي مدرن
طراحي و دكوراسيون داخلي مدرن

شغل هايي را كه با تحصيل در رشته معماري مي توانيد بدست آوريد

با فارغ التحصيلي در رشته معماري شما مي توانيد مسيري طولاني و دشوار و در عين حال جذاب را طي كنيد. بسياري از فارق التحصيلان معماري چگونه و چطور شروع كنند و اينكه مي خواهند معمار شوند يا خير،و اينكه چه شغلي را انتخاب كنند. ما در اين مقاله سعي خواهيم كرد موقعيت شغلي مربوط به رشته معماري را كه يك معمار با توجه به توانايي هاي خود مي تواند به ان دست يابد را شرح خواهيم داد.
موقعيت هاي شغلي رشته معماري :
۱٫معمار برنامه ريزي و پلان هاي شهري:
شرايط شهر نشيني و افزايش روز به روز جمعيت سبب شده در اين برهه ي از تاريخ، طراحي فضاي شهري و برنامه ريزي سياست هاي كلان شهري براي هر فضايي ضروري است به شكلي كه معمار بتواند طراحي خود را در برابر تغييرات اقتصادي و جمعيتي ايمن نمايد. و شما مي توانيد شغل برنامه ريزي شهير را انتخاب كنيد

۲٫ شغل معمار تحقيقات:
تحقيقات گسترده در زمينه معماري با ورود موج جديد ابزار مربوط به معماري ديجيتال و پيشرفت ابزار ديجيتال نوين، به شكل چشم گيري تاثير گذار است. شغل تحقيقات در مورد معماري ديجيتال صرفا به طراحي ساختمان تمام و كمال منجر نمي شود بلكه مي تواند پيشنهادهايي جديد و تكنولوژي هاي به روز را در اختيار معمار قرار دهد.
۳٫شغل معمار منظر:
طراحي فضاي خارجي شامل: فضاهاي عمومي ، زير ساخت هاي شهري، مناظر شهري، جنگل هاي مصنوعي و … بر عهده معمار منظر است.

۴٫ شغل معمار نورپرداز:
نور تاثيري عميق بر روي سلامت جسم و روح ما دارد. از اين روست كه نور مي تواند در كنترل كيفيت و تجربيات بصري و حسي ما تاثير بسياري داشته باشد. پايداري فضا را نمي توان فقط در نور و متريال هاي طبيعي آن خلاصه كرد بلكه فضاهاي ديگر و حتي محل كار ما نيز مي تواند از ويژگي معماري پايدار و نورپردازي با اين هدف پيروي نمايد.
۵٫ شغل معمار سياسي:
معمار مي تواند نظم را در يك جامعه به آرامش تبديل كند هستند افرادي كه شغل معماري را با ماهيتي سياسي توجيه مي كنند. براي مثال خلق يك سازه فلزي در يك شهر مي تواند گمانه زني هايي را به همراه داشته باشد. تاثيرات اقتصادي سازه چيست، سازه بعدها چه تاثيري در فضاي شهري دارد و هزاران تحليل ديگر ….
۶٫ معمار مرمت كار:
شغل معمار مرمت كار حفاظت و ترميم ساختمان هاي قديم به شكل انكار ناپذيري چالش برانگير است چرا كه نمي توان همه چيز را همانطور كه بوده بازسازي كرد و همه را راضي نگه داشت.
۷٫ معمار بي نهايت:
با توجه به تغييرات آب و هوايي اين روزها ، پيش بيني شرايط آب و هوايي از اهميت ويژه اي برخوردار است محيط ها ، اقليم هاي خاص بيابان زايي و .. و داشتن دانش كافي نسبت به اين شرايط، وظيفه يك معمار براي حفظ سياره ي زمين براي آيندگان است.

 


موقعيت هاي شغلي در زمينه هاي هنر و معماري عبارتند از:
۱٫طراح گرافيك :
طراحي گرافيكي راهي براي شناخت جهان و درك كردن آن است شناخت اين رشته و ورود به آن شاخه هاي منشعب از اين رشته كه از نظر تنوع بي نظير است را پيش روي مخاطب قرار مي دهد.
۲٫ آرتيست:
يك هنرمند به راحتي مي تواند رابطه مناسب ميان هنر و فضا برقرار كند و طراحي مجسمه و تابلو هاي هنري بدون الزام در وجود كاربري فضا به شكل تاثير گذار طراحي شود.
۳٫طراح پارچه:
شغل طراحي منسوجان نيازمند حساسيت به رنگ و رنگ شناسي تخصصي و همچنين بافت و الگو و فرم است. تصوير ۴
۴٫شغل طراح توليد:
طراحي صندلي هاي سالن سينما و تئاتر از اصول ثابتي پيروي ميكند و لذا نمي توان خلاقيت چنداني به خرج داد از اين روست كه استفاده از داستاني خلاقانه و پيگير آن در توليدات قالب بندي شده مي تواند حس فضايي را به شكلي تاثير گذار شكل دهد.


۵٫طراح صنعتي:
طراحي صنعتي در كل به ارايه اشياء در مقياس كوچكتر از توليد انبوه مي پردازد.
۶٫ طراحي بازي هاي ويدوئي:
يكي از گزينه هاي جالب و جذاب طراحي در فضاهاي مجازي است و شما به عنوان يك معمار مي توانيد طراحي بازي هاي ويدئويي در اين زمينه باشيد.
۷٫ شغل عكاسي:
معمار عكاس به دنبال نمايش زيبايي در لنز دوربين و ثبتكردن لحظه هاي خاص در فضاهاي عبوري و يا شهري از ويژگي هاي متفاوت يك عكاس فضاهاي معماري است.
۸٫طراح مبلمان:
طراحي مبلمان شاخه اي از معماري است و كاربرد آن در طراحي جزيي همچون آثار طراحي شده توسط معماراني چون زاها حديد، كريم رشيد و رنزوپيانو مشاهده كرد.
كلمات كليدي: معماري” شغل هاي معماري”رشته معماري”طراحي”

 

از ديگر مقالات ما بازديد نماييد :

 

دكوراسيون داخلي ساختمان مسكونيطراحي داخلي لابيطراحي روف گاردنطراحي داخلي رستوران مدرنويترين مغازهدكوراسيون داخلي تجاريطراحي دكوراسيون داخليطراحي مغازهطراحي داخلي صرافيطراحي داخلي طلا فروشيطراحي داخلي ويلا دوبلكس , طراحي اداريطراحي داخلي هتل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۱۵:۵۱ ] [ حسيني ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By azadblog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 117
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب