طراحي و دكوراسيون داخلي مدرن
طراحي و دكوراسيون داخلي مدرن

اصول طراحي داخلي مطب

اين مقاله در پاسخ به سوالي است كه ذهن اكثر پزشكاني كه به دنبال تاسيس مطب هستند را اشغال كرده است. چگونه مي‌توانيم طراحي داخلي مطب را به روش اصولي و جذاب پياده سازي كنيم؟ در پاسخ بايد بگوييم:

دكوراسيون مطب

بگذاريد مثالي زيبا برايتان بيان كنم. دندانپزشك برليني از خلاقيت خود در زمينه دكوراسيون مطب مي‌گويد: «من در مطب خود، از شيوه‌اي خلاقانه و شادي بخش براي دكوراسيون و طراحي داخلي استفاده كرده ام. در طراحي داخلي مطب خودم، از رنگ‌هاي شاد، فرح بخش و سرگرم كننده استفاده كرده ام. براي مثال از صندلي‌هاي نارنجي و خوش رنگ، تابلو‌هاي خلاقانه و شادي آور و لوازم سرگرم كننده بهره برده ام. با اين كار، نه تنها افراد مراجعه كننده ترس و دلهره‌اي ندارند، بلكه گاها براي سرگرم شدن، به مطبم مي‌آيند!»

طراحي داخلي مطب

مطب يا درمانگاه براي بسياري از افراد ناخوشايند است. چرا كه وقتي وارد اين‌گونه مكان‌ها مي‌شوند، ترس و دلهره به همراه استرس و درد در افكارشان پديدار مي‌شود. طراحي داخلي مطب به اين دليل پراهميت است كه مي‌تواند فكر بيماران مراجعه كننده را از دلهره و ترس به دور نگه دارد. تصور كنيد بيماران مراجعه كننده، با مشغول شدن به اينترنت يا بازي مورد علاقه خود، درد يا استرس خود را فراموش كنند و مطب شما را به عنوان مكاني سرگرم كننده بشمارند.

همچنين طراحي داخلي مطب به صورت اصولي و مناسب، به شما پزشك گرامي نيز كمك مي‌كند تا روحيه و انرژي خود را حفظ كنيد و دچار اغتشاش فكري نشويد. به دليل حضور مدت‌دار بيماران در مطب، نماي داخلي مي‌تواند ارزيابي كلي از نحوه ارائه خدمات در آن مكان به مراجعه كننده بدهد. همچنين اگر مي‌خواهيد از طراحي داخلي مطب خود براي پول‌سازي استفاده كنيد، گزينه خوبي است؛ طبق مثالي كه از يك دندانپزشك برليني زديم، طراحي داخلي مناسب و فرح بخش مطب، سبب افزايش حضور مشتري و حس تعلق بيشتري شد. در مطب اين دندانپزشك، روزانه افراد زيادي براي تجربه ححس سرگرمي مطب مراجعه و مدتي در آنجا مي‌مانند و ممكن است برخي از آنان، براي انجام كار دندانپزشكي، به همان مطب مراجعه كند.

ديزاين و طراحي داخلي مطب، علاوه بر اينكه كاري سخت و پيچيده است، مي‌تواند اثرات خوبي بر كسب و كار و تجربه لذت بخش مشتري داشته باشد. همچنين يكي از اهداف اصلي طراحي داخلي مطب، ايجاد فضاي بهينه براي افزايش كاربري مساحت مطب است.

چند نكته براي طراحي داخلي مطب

براي طراحي هرچه بهتر دكوراسيون داخلي مطب، پيروي از نكات زير مي‌تواند كمك حالتان باشد:

براي جلب اعتماد بيشتر مراجعه كنندگان، قرار دادن ديپلم‌ها و گواهي‌هاي كسب شده روي ديوار به صورت قاب شده روشي عالي به نظر مي‌رسد.
همچنين در انتخاب رنگ اتاق انتظار و اتاق پزشكان، بايد هوشمندانه عمل كنيد. در رنگ‌بندي اتاق پزشكان، بايد از رنگ‌هاي آرامش‌بخش استفاده كرد تا حس آرامي به بيمار القا كند. رنگ بندي اتاق انتظار هم بايد به گونه‌اي باشد كه شادي و نشاط را در بيمار افزايش داده و سبب سرگرمي وي شود. در بسياري از مطب و درمانگاه‌هاي پزشكي، از رنگ‌هاي مناسب آبي و سفيد و سبز استفاده مي‌شود.
در انتخاب مبلمان براي دكوراسيون اتاق انتظار هم بايد هوشمندي به خرج داد. از آنجا كه اتاق انتظار يكي از استرس زا ترين مكان‌ها براي بيمار است، انتخاب مبلمان راحت و كاربردي، مي‌تواند از گزينه‌هاي خوب طراحي داخلي مطب به شما رود.
براي تسكين درد بيماران، استفاده از تزئينات طبيعي مانند: گل، آكواريوم ماهي ها، درختچه‌ها يا گلخانه‌هاي طبيعي در مطب پيشنهاد مي‌شود.
همچنين مي‌توانيد براي افزايش آرامش بيماران، موسيقي ملايمي در اتاق انتظار پخش كنيد. البته توجه به ميزان صداي موسيقي و موقعيت بيماران مهم است.

 

طراحي داخلي مسكوني , طراحي داخلي لابي , طراحي روف گاردن , طراحي داخلي رستوران , طراحي ويترين مغازه , طراحي داخلي تجاري , طراحي داخلي , طراحي داخلي مغازه طراحي داخلي صرافي طراحي داخلي طلا فروشي , طراحي داخلي ويلا , طراحي داخلي اداري , طراحي داخلي هتل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۰۴:۱۶ ] [ حسيني ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By azadblog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 117
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب