طراحي و دكوراسيون داخلي مدرن
طراحي و دكوراسيون داخلي مدرن

طراحي داخلي دكوراسيون و آنچه بايد درباره آن بدانيد  

طراحي داخلي دكوراسيون علمي بسيار گسترده است كه صحبت راجع به آن به سالها زمان نياز دارد، امروزه با بهره گيري از تكنولوژي‌هاي مدرن و اجرايي كردن آن در محيط‌هاي متفاوت توانسته‌ايم طراحي‌هاي خلاقانه و هوشمند را جهت افزايش بهره وري اماكن ارائه دهيم. انتخاب طراحي داخلي مناسب بستگي به كابري محيط مورد نطر دارد پس هنگام تماس با مشاورين ما ابتدا نوع كاربري محيط و اهداف خود از احداث آن را مطرح كنيد.

طراحي مسكوني

طراحي داخلي مسكوني جزئي از كاربري‌هاي طراحي‌هاي داخلي مي‌باشد كه به دليل رابطه مستقيمي كه با خصوصيات روانشناختي افراد دارد بايد بسيار مورد توجه قرار بگيرد. طراحي منزل مسكوني خود را به كارشناسان خبره ما بسپاريد تا ديگر نگران هدر رفت سرمايه خود نباشيد. در اينجا قصد داريم نكاتي در ارتباط با طراحي داخلي خانه را مورد بررسي قرار دهيم:

 

بخش‌هاي مختلف خانه عبارتند از: ورودي، نشيمن، پذيرايي، اتاق خواب، غذاخوري و سرويس بهداشتي.

در طراحي داخلي منزل ورودي بسيار مورد توجه قرار مي‌گيرد، مساحت قسمت ورودي بايد متناسب با مساحت كلي خانه داشته باشد بطوريكه ديد وسيعي بر فضاي خصوصي خانه نداشته باشد. لزوم وجود يك جاكفشي و محلي براي آويز لباس يكي از اصلي‌ترين خصوصيات اين بخش است. دكوراسيون داخلي منزل بايد متناسب با متراژ محيط طراحي شود چرا كه يك طراحي داخلي غير اصولي مي‌تواند موجب از بين رفتن فضاهاي مفيد موجود شود. در تصوير زير مي‌توانيد استفاده صحيح از يك فضاي كوچك را به خوبي مشاهده كنيد.

 

فضاي نشيمن در طراحي داخلي

فضاي نشيمن جزئي از محيط‌هاي نيمه خصوصي منازل محسوب مي‌شود، معمولاً هنگام انجام طراحي داخلي بايد توجه داشته باشيد كه بخش پذيرايي ديد مستقيمي بر اين فضا نداشته باشد. آشپزخانه بايد در اين بخش از خانه قرار بگيرد تا امكان دسترسي سريع به آن فراهم باشد. محل اصلي قرار گيري تلويزيون نيز اتاق نشيمن است تا هنگام استراحت بتوانيد همراه خانواده فيلم تماشا كنيد. ميزان نور ورودي به اين فضا هم از ديگر عوالمي ست كه مورد توجه متخصصين طراحي داخلي قرار مي‌گيرد.

 

آشپزخانه و طراحي داخلي آن

طراحي داخلي آشپزخانه بايد به شكلي باشد كه امكان دسترسي سريع و راحت به همه بخش‌هاي آن فراهم شود، اين بخش از خانه نبايد با ورودي فاصله چندان زيادي داشته باشد و علت اصلي آن قرار دادن سريع خريدها در محل تعيين شده است. با ايجاد نور مناسب در آشپزخانه مي‌توانيد محيطي آرام و لذت بخش را براي ميل كردن غذا به همراه خانواده فراهم آوريد.

طراحي داخلي لابي

طراحي لابي يك مجتمع مسكوني از مهمترين بحث‌هاي متخصصين طراحي داخلي ست چرا كه انتخاب طراحي داخلي مناسب و هماهنگي آن با سلايق گوناگون يك بحث چالش برانگيز و مهم محسوب مي‌شود. همچون ديگر اماكن از جمله طراحي لابي هتل كه تأثير مستقيم آن بر مسافران از اصلي‌ترين عوامل محبوبيت يك هتل بشمار مي‌آيد.

لابي مجتمع مسكوني مكاني ست كه ساكنين بيشترين رفت و آمد را به آنجا دارند گاها محل بازي كودكان نيز در اين بخش از مجتمع واقع شده است پس فراهم كردن يك محيط آرام وظيفه هر طراح داخلي حرفه‌اي ست.

طراحي لابي مسكوني

در ادامه چند طرح جذاب براي لابي مجمتع مسكوني ارائه مي‌گردد:

 

طراحي روف گاردن

اجراي روف گاردن پيش از بررسي دقيق محل و قابليت‌هاي آن امكانپذير نيست، پروژه‌هاي روف گاردن در ابتدا تحت بررسي كارشناسان قرار مي‌گيرند و سپس با انتخاب دقيق طرح وارد مرحله اجرا مي‌شوند. اجراي پروژه روف گاردن در تهران نيز بسيار پرطرفدار است. انواع تيپ روف گاردن و خصوصيات آنها:

 1. تيپ ساحلي روف گاردن: در اين تيپ از روف گاردن بخش اعظمي از سطوح بام با شن تزييني پوشش داده مي‌شود، حدود 35 درصد از كل سطح بام با پوشش گياهي تزيين شده است و در مساحت باقيمانده نيز از مسيرهاي چوبي شكل و همچنين نيمكت‌هايي از همين جنس بهره گرفته‌اند. براي آگاهي از هزينه اجراي اين تپي مي‌توانيد با مشاوران ما در ارتباط باشيد.
 2. تيپ ارگانيگ روف گاردن: در اين تيپ از روف گاردن از مساحت فضاي شني كاسته و به مساحت فضاي گياهي افزوده مي‌شود. مسيرهاي چوبي نيز روندي افزايشي نسبت به تيپ قبل خواهد داشت.
 3. تيپ مينياتوري روف گاردن: در اين تيپ از روف گاردن تجهيزاتي به نام پرگولا بكار مي‌رود كه حدود 15 درصد از كل مساحت اجرايي را در برميگيرد. اين تيپ مساحت بيشتري از گياهان را در خود جاي داده است. هزينه اجراي آن نسبت به تيپ اول گرانتر است.
 4. تيپ رؤيايي روف گاردن: نيمي از مساحت موجود در اين تيپ به فضاي سبز اختصاص ميابد و نيمي ديگر به تجهيزات جانبي از جمله نيمكت و آلاچيق و ….، ميزان مساحت پوشش داده شده با شن تزييني در اين تيپ بسيار كاهش يافته است و در عوض پوشش چوب پلاست روندي افزايشي دارد. هزينه اجراي اين تيپ نسبت به تيپ قبل گران‌تر است و براي آگاهي دقيق از هزينه مي‌توانيد با مشاوران ما در ارتباط باشيد.
 5. تيپ لاكچري روف گاردن: در اين تيپ از همه عوامل به ميزان يكسان و به‌صورت تركيبي بهره گرفته شده است.

 

طراحي داخلي رستوران

طراحي داخلي رستوران سنتي بايد متناسب با نوع كاربردي آن انجام شود، از طرح‌هاي سنتي بيشتر در رستوران‌هايي كه غذاهاي سنتي از قبيل ديزي، كباب، جيگر و آبگوشت ارائه مي‌دهند استفاده مي‌شود. در اجراي سبك سنتي از آثار هنرمندان معاصر و همچنين علائم تاريخي فرهنگي اقشار مختلف جامعه بهره مي‌گيرند تا بتوانند رضايت همگاني را جلب كنند. استفاده از مجسمه م اشياي عتيقه در اين نوع رستورانها بسيار مرسوم است.

 

طراحي داخلي رستوران مدرن

طراحي رستوران به سبك مدرنيته بيشتر براي ريتوران هايي با منوي غذايي مدرن و همچنين كافي شاپ ها فسفود ها ارائه مي‌گردد. گاها تركيب سبك مدرن و سنتي جلوه بسيار زيبايي به فضاي رستوران مي‌دهد البته اين درصورتي قابل اجرا است كه در آن رستوران همزمان با غذاي مدرن و اروپايي منوي غذايي سنتي نيز به مشتريان ارائه گردد.

نكات لازم براي نورپردازي صحيح در رستوران:

 1. گذاشتن چراغ‌هاي روميزي بر روي همه ميزهاي رستوران كه خود موجب ايجاد يك هارموني جذاب مي‌شود.
 2. در بخش بالايي پيشخوان نيز از چراغ‌هايي متناسب با انواع قرار داده شده روي ميز استفاده كنيد.
 3. راهرو را با چراغ‌هاي مخفي روشن نگاه داريد، بهره گيري از اين روش موجب ايجاد فضايي آرام و دلنشين در بخش ورودي رستوران مي‌شود.
 4. آويزان كردن يك لوستر در قسمت مركزي رستوران
 5. تعبيه لامپ‌هاي رنگي در سقف‌هاي كاذب رستوران

و غيره…

طراحي ويترين مغازه

طراحي داخلي مغازه بر ميزان بازدهي فروش شما تأثير مستقيم دارد. اگر يك مغازه اسباب بازي فروشي هستيد از علم روانشناسي كودكان و طريقه كاربرد رنگ در ديدگاه آنها بهره بگيريد، با توجه به موارد گفته شده مي‌توانيد يك مغازه جذاب براي مخاطبين خود ايجاد كنيد بطوريكه اگر يكبار به داخل آن بيايند ديگر فراموشش نكنند.

براي طراحي داخلي مغازه نيز گاهي مي‌توانيد قوانين حاكم بر اين صنعت را نقض كنيد تا با عملكردي هوشمندانه بيشتر مورد توجه مشتريان قرار بگيريد. در طراحي ويترين مغازه هرگز از رنگ‌هاي تيره و بدون روح استفاده نكنيد چرا كه اثر منفي بر چشم بيننده خواهد داشت و در نتيجه آن با كاهش بازدهي كسب و كار خود روبرو مي‌شويد.

طراحي داخلي مجتمع تجاري

دكوراسيون داخلي مغازه‌هاي واقع در مجتمع تعيين كننده جلوه و زيبايي مجتمع است بنابراين به مجتمع‌هاي تجاري توصيه مي‌شود كه همين امروز براي اجراي يك طراحي داخلي مدرن اقدام نمايند تا با ايجاد يك ديزاين شيك موجب محبوبيت مجتمع خود نزد همشهريانشان شوند. ايجاد يك راه ارتباطي مناسب در فضاي داخلي مجتمع از ملزومات طرح اجرايي مي‌باشد. اگر قصد توسعه كسب و كار خود را داريد حتماً نسبت به تغيير ديزاين مجتمع تجاري خود اقدام نماييد.

بهره گيري از مناظر طبيعي چون گل و گياه علاوه بر زيبايي محيط موجب پاكي هواي موجود نيز مي‌شود. استفاده از متريال مناسب و با كيفيت بر ميزان جذابيت طراحي مي‌افزايد البته ناگفته نماند كه با ايجاد بخش‌هاي گوناگون در مناطق مختلف يك مجتمع تجاري مي‌توانيد موجبات آسايش مشتريان را فراهم آوريد بطوريكه هنگام خريد به‌طور ناخودآگاه به سمت مجمتع شما قدم بردارند. يكي از خلاقيت‌هايي كه امروز در سراتاسر دنيا بسيار مورد توجه قرار گرفته است ايجا يك محيط بازي براي كودكان است از موارد ديگر نيز:

 1. ايجاد كافي شاپ در بخشي از مجمتع
 2. ايجاد نيمكت‌هاي مناسب براي استراحت
 3. ايجاد مسير عبور و مرور مناسب هنگام شلوغي محيط
 4. وجود تهويه مناسب
 5. تعبيه آب سرد كن
 6. تعبيه وسايل سرمايشي يا گرمايشي در محيط مجتمع

 

طراحي داخلي صرافي

طراحي داخلي يك صرافي بايد به‌وسيله يك سبك خاص در مرحله اجرا قرار بگيرد، اين مورد نيز جزو فضاهاي تجاري محسوب مي‌شود بنابراين رعايت نكات كلي مربوط به طراحي داخلي اماكن تجاري الزامي مي‌باشد.

طراحي داخلي طلا فروشي

برخي از طلافروشي‌ها به صورتي فعاليت مي‌كنند كه فقط با قشر خاصي از جامعه سر و كار دارند اين قبيل مراكز مي‌توانند براي اجراي طراحي داخلي خود از خصوصيات روانشناختي همان قشر خاص بهره بگيرند و طراحي داخلي مغازه را به سبكي پياده سازي كنند كه بيشتر مورد پسند آن دسته از مردن باشد. طراحي ويترين مغازه بسيار مهم است، اگر قصد داريد به‌صورت حرفه‌اي در اين حيطه فعاليت كنيد حتماً از يك متخصص طراحي داخلي براي ديزاين مغازه خود بهره بگيريد.

طراحي داخلي ويلا

طراحي ويلا از ديگر حيطه‌هاي كاري مجموعه ما بشمار مي‌آيد. ويلا مكان مناسبي براي استراحت شما و اعضاي خانواده‌تان در تعطيلات است، دكوراسيون داخلي ويلا تأثير زيادي بر روحيه شما خواهد داشت بنابراين سعي كنيد بيشتر از رنگ‌هاي شاد براي طراحي داخلي دكوراسيون آن بهره بگيريد. براي داشتن يك ويلاي پر از آسايش به نكات زير هنگام طراحي دكوراسيون داخلي آن دقت نماييد:

 1. ايجاد ارتباط قوي ميان فضاي دروني و بيروني
 2. طراحي جذاب براي محيط بيروني ويلا
 3. تركيب بافت شفاف و غير شفاف در كنار يكديگر كه با استفاده همزمان از آجر و شيشه ايجاد مي‌شود.
 4. تركيب سبك معماري مدرن و ايراني اصيل
 5. ايجاد چشم انداز طبيعي
 6. كاشت گياه و گل در فضاي بيروني ويلا
 7. هارموني رنگ‌ها

و …

 

طراحي داخلي ادراي

دكوراسيون داخلي اداري سبك‌هاي مدرن و شيكي را در برميگيرد. براي اجراي هرچه بهتر طراحي داخلي تسلط كافي بر مباحث فنگ شويي، زيباشناسي و كاربرد رنگ داراي اهميت بسيار است. اجراي سبكي از طراحي اداري كه با تركيب رنگ‌هاي شاد موجب تقويت روحيه كارمندان شود بسيار حائز اهميت است. اگر قصد تأسيس يك شركت يا دفتر كار را داريد مي‌توانيد با مشورت با افراد خبره حوزه كاري خود را براي آنها شرح داده و طرح‌هاي مطابق با علايق و نظرات خود را تحويل بگيريد، حين مشاوره اگر متريال خاصي براي طراحي داخلي فضاي شركت مد نظر داريد حتماً با ما در ميان بگذاريد تا بتوانيم با ايجاد يك تركيب صحيح و حرفه‌اي دكوراسيوني بي نظير را به شما ارائه دهيم.

 

بهترين سبك براي طراحي داخلي اتاق مديريت سبك كلاسيك است، خوب است بدانيد كه طراحان حرفه‌اي بدون استفاده از پارتيشن و با ايجاد يك تضاد رنگي مناسب فضاهاي مختلف ادارات را از يكديگر تفكيك مي‌كنند كه در اين ميان نيز مي‌توانيد ليست رنگ‌هاي مورد علاقه خود را به طراح ارائه دهيد.

دكوراسيون داخلي هتل

طراحي داخلي هتل خور را به كارشناسان خبره مجموعه ما بسپاريد. در ادامه چند نكته جهت افزايش جذابيت طراحي داخلي فضاي هتل شرح داده خواهد شد:

 

 1. استفاده از طرح‌هاي خلاقانه در طراحي داخلي هتل
 2. وجود ميز تحرير و ميز غذاخوري در اتاق‌هاي هتل
 3. وجود تلويزيون با ابعاد مناسب جهت جلوگيري از ذيت شدن چشم مسافران
 4. قرار دادن يك وان بزرگ در حمام
 5. طراحي داخلي سرويس بهداشتي و توجه به نكات لازم
 6. ابتكار در طراحي داخلي رستوران هتل براي جذب هرچه بيشتر مسافران
 7. ايجاد چشم انداز طبيعي
 8. بهره گيري از رنگ‌هاي شاد براي طراحي داخلي دكوراسيون

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۱۸:۲۲ ] [ حسيني ] [ نظرات (0) ]

اجراي امور طراحي و دكوراسيون داخلي با مها ديزاين  

دكوراسيون داخلي دربردارنده ي چندين نمونه از طراحي و دكوراسيون با رنگ ها و شكل هاي مختلفي هستند كه در زمان هاي مختلفي اجرا مي شوند.دكوراسيون داخلي هر فضايي مي تواند با حداقل يا حداكثر هزينه با انواع مختلف طراحي ها و ايده ها برخوردار باشد، هر چند كه ميزان تجربه و سليقه طراح را در زمينه دكوراسيون داخلي و اجراي طراحي داخلي نمي توان ناديده گرفت، از اين رو در اين بخش مي خواهيم برخي ايده هاي طراحان داخلي مها ديزاين را در زمينه دكوراسيون داخلي برخي مكان ها مورد بررسي اجمالي قرار دهيم.

طراحي و دكوراسيون داخلي اداري

طراحي داخلي اداري بستگي به نوع آن اداره دارد كه خصوصي است يا دولتي. در واقع اداره اي كه خصوصي است در انتخاب طراحي و دكوراسيون داخلي انتخاب هاي بيشتري و دست بازتري دارند. اگر مي خواهيد  طراحي داخلي اداري را در  دفتر كار خود اجرا كنيد بايد همه ي جنبه هاي طراحي اداري را در دفتر كار در نظر بگيريد و بر اساس فضاي موجود و سليقه ي كارمند آنجا بايد دكوراسيون داخلي اداري را به اجرا درآورد.

بهتر است در طراحي اداري از رنگ هايي ملايم و روشن استفاده كنيد تا كارمندان اداره با روحيه اي بالا به كار خود ادامه دهند. به عنوان مثال براي دكوراسيون داخلي اداري مي توان از تابلوها يا برچسب هايي كه مربوط به نوع اداره دارد بر روي ديوارها نصب كرد.

 

عوامل مؤثر در طراحي داخلي طلا فروشي

طراحي و دكوراسيون داخلي طلا فروشي از ويترين گرفته تا پيشخوان فروشنده و فضاي دروني و بيروني طلا فروشي. زماني كه خريدار وارد طلا فروشي مي شود بيشتر به شيك بودن محيط كه منجر به نمايان شدن طلاها مي شود، توجه مي كند. دو عاملي كه در طراحي و دكوراسيون داخلي طلا فروشي تأثيرگذار است يكي نور پردازي آن مكان و دوم نحوه ي چيدمان طلاها در ويترين مي باشد. به عنوان مثال اگر از طرح هاي چوبي براي دكوراسيون و طراحي داخلي طلا فروشي استفاده كنيد جلوه ي طلاها بيشتر خود را نشان مي دهد و آن مكان را از حالت سادگي بيرون مي آورد و فضايي مدرن را ايجاد مي كند. هر چه بتوان از نورپردازي متناسب و نورهاي مخلوط آفتابي و مهتابي به ميزان متعادل استفاده شود جلوه طلاها را در طراحي داخلي طلا فروشي بيشتر مي كند.

 

اهميت طراحي داخي صرافي

صرافي شايد مكاني بي توجه واقع شود اما از امر دكوراسيون داخلي مستثني نمي باشد و حتي مي توان گفت كه طراحي داخلي صرافي مي تواند حائز اهميت نيز باشد. بهتر است طراحي و دكوراسيون داخلي صرافي كمي ملايم تر به كار رود و متناسب با فضاي آنجا باشد و البته بهتر است مبلمان يا ميزهاي موجود در آن را مخصوص با آن مكان انتخاب كنند. طراح هم هدفش بر آن است تا با كاربردي كردن فضا و استفاده از طرح هاي جديد وسايل مورد نياز صرافي، طراحي داخلي صرافي را شيك و مدرن به اجرا درآورد.

ايده هاي نو براي طراحي داخلي مغازه و مجتمع تجاري

از آنجايي كه مجتمع هاي تجاري نقشي اساسي را در جذب مشتري و لوكس بودن ميان مشتريان دارد به همين دليل بهتر است دكوراسيون داخلي مجتمع تجاري با ايده هاي طراحان داخلي همراه شود تا نتيجه دلخواه را به همراه داشته باشد. از جمله بخش هاي مهم در طراحي داخلي مجتمع تجاري، طراحي داخلي مغازه هاي مجتمع مي باشند. طراحي و دكوراسيون داخلي مغازه بايد با توجه به نوع مغازه به صورتي شيك و جذاب باشد تا مشتريان با ذوق خاصي وارد مغازه شوند. به عنوان مثال براي طراحي داخلي مغازه ي كتابفروشي مي توان قفسه هايي كه اشكال هندسي دارند به كار برد و نورپردازهايي مناسب مكان را نصب كرد.

 

يا اگر طراحي مد نظر شما طراحي داخلي مغازه گل فروشي است جوري طراح دكوراسيون داخلي را به اجرا درآورد كه نه تنها چيزي از شادابي و طراوت و جلوه ي زيباي گل ها كم نكند بلكه به آن فضا حالتي روح بخش تر بيافزايد.

 

 طراحي ويترين مغازه ها به خصوص مغازه هايي كه در معابر عمومي واقع هستند بايد با حساسيت بيشتري انجام پذيرد. طرز چيدمان وسايل در ويترين، چراغ هاي تزئيني و نحوه نورپردازي كه در طراحي ويترين مغازه براي نمايان شدن وسايل موجود نصب مي شوند، همچنين انتخاب رنگ نورها و ميزان نوري كه با توجه به كاربرد و ابعاد مغازه در طراحي ويترين مغازه در نظر گرفته مي شود، بيشترين مواردي هستند كه در طراحي ويترين مغازه مؤثر واقع مي شوند.

نكات ضروري در طراحي داخلي مجتمع تجاري

و اما در كنار اهميت مغازه ها براي طراحي داخلي مجتمع تجاري، به طور كلي خود مجتمع در يك نگاه نيز نبايد از نظر دكوراسيون داخلي چيزي كم داشته باشد. از اين رو در طراحي و دكوراسيون داخلي مجتمع هاي تجاري ابتدا بايد فضاي اوليه ي آن را طراحي كنيم؛ يعني مدل مجتمع تجاري و سپس به طراحي داخلي مجتمع تجاري بپردازيم؛ يعني مدل ويترين هايي كه قرار است در مجتمع به كار روند يا كاغذ ديوارها و سقف هاي كاذبي كه براي دكوراسيون داخلي به كار مي بريم.

همانطور كه به طراحي داخلي مجتمع تجاري توجه مي شود به بقيه ي موارد نظير پاركينگ، درب هاي ورودي، نور، مبلمان، امكانات مسير به طبقه هاي فوقاني يا زيرين در دكوراسيون داخلي بايد توجه شود. در دكوراسيون داخلي مجتمع تجاري بيشترين چيزي كه مؤثر است گرافيك طراحي شده در آن مكان و همچنين نورپردازي موجود مي باشد. مجتمع تجاري بيشتر يك فضايي براي خريد و فروش محسوب مي شود ولي مي توان با طراحي كافي شاپ ها يا شهربازي هاي كوچكي دكوراسيون داخلي آن را كمي مفرح بخش تر جلوه دهيم.

طراحي داخلي رستوران سنتي و مدرن

قطعا هر جايي كه بخواهد به جلب نظر مشتري حداكثري برسد، بايد ظاهري زيبا و چشم نواز داشته باشد. از آنجايي كه صاحبان رستوران ها نيز در رقابتي تنگاتنگ با ديگر رقباي خود به دنبال معروف شدن و جلب هر چه بيشتر مشتريان هستند، بهتر است از طراحي داخلي رستوران خود غافل نمانند و از اين طريق برگ برنده اي را در جذب هر چه بيشتري مشتريان به فضاي دوست داشتني رستورانشان داشته باشند. در طراحي رستوران بيشتر از هر چيز ديگري در جذب مشتري كمك مي كند. مشتريان بر طبق نوع رستوران سنتي يا مدرن انتظار دكوراسيون داخلي هماهنگ با آن را دارند.

ايده هايي براي طراحي داخلي رستوران سنتي

همانطور كه از اسم رستوران سنتي پيداست پس بايد طراحي رستوران هم با توجه به سنتي بودنش اجرا شود. طراحي داخلي رستوران سنتي بايد به گونه اي باشد كه مشتري احساس راحتي و خوشايندي داشته باشد و بيشترين لذت ممكن را از فضا ببرد. در دكوراسيون داخلي رستوران سنتي همه چيز بايد به صورت سنتي به كار رود به عنوان مثال كه خيلي به وضوح ديده مي شود تخت هايي است با فرش و پشتي هاي سنتي و موزيك سنتي كه براي مشتريان عزيز پخش مي شود همگي دست به دست يكديگر مي دهند تا طراحي داخلي رستوران سنتي را به بهترين نحو جلوه دهد.

 

ايده هايي براي طراحي داخلي رستوران مدرن

طراحي داخلي رستوران مدرن همانند اسمش از وسايل و دكوراسيون شيك و مدرن تشكيل شده است. بي شك نوع مدرن ميز و صندلي در طراحي داخلي رستوران مدرن موضوع مهمي است و همچنين نحوه ي چيدمان آن ها به اين امر كمك شاياني مي كند. يكي از موضوع هاي مهم ديگر كه در طراحي داخلي رستوران مدرن قابل توجه است رنگ مبلمان است. همچنين استفاده از وسايل دكوري در دكوراسيون داخلي رستوران مدرن تأثيري بر جلوه ي آن دارد. به عنوان نمونه يك رستوران چوبي مدرن كه با نوارهايي از چوب با مدل هايي خاص و شگفت انگيز طراحي شده است مي تواند در صدد ايجاد فضايي رمانتيك نيز باشد.

 

 طراحي و اجراي روف گاردن در تهران

طراحي و اجراي روف گاردن در تهران و بسياري شهرهاي ديگر توسط شركت هاي مخصوص دكوراسيون داخلي انجام مي گيرد كه بايد علم كافي راجع به آن را داشته باشند. اجراي روف گاردن مستلزم شناخت فضاي سبز، معماري، عمران و طراحي صنعتي به طور همزمان با يكديگر مي باشد. روف گاردن در معناي واقعي بام سبز است و برخي افراد شايد روف گاردن را با همان نام بام سبز بشناسند. اجرا و طراحي روف گاردن در بام منزل بيشتر به منظور فضايي مفرح است. ايده ي جالبي است وقتي در بام منزل يعني مكاني كه خيلي به ندرت مورد استفاده قرار مي گيرد، روف گاردن اجرا كنيم و نهايت لذت را از اين محيط ببريم. البته بيشتر طراحي روف گاردن در تهران صورت مي گيرد. در مرحله ي اول اجراي روف گاردن نقشه هاي مهندسي بسيار مهم اند سپس به سراغ طراحي روف گاردن توسط آب نما، آلاچيق، مبلمان مخصوص فضاي باز و خيلي مواردي كه در اين عمل مورد استفاده قرار مي گيرند، مي رويم.

 

طراحي و دكوراسيون داخلي هتل

همه ي ما بارها و بارها به مسافرت رفته ايم و چند شبي را در هتل هايي اقامت كرده ايم. اگر نگاهي به هتل هاي امروزي بياندازيم متوجه مي شويم تمامي نقاط آن اعم از لابي هتل و اتاق هاي آن از طراحي و دكوراسيون داخلي بهره مند هستند. در طراحي داخلي هتل هاي امروزي ايده اي نو كه بيشتر روي آن تمركز مي شود بر روي قسمت لابي هتل مي باشد.

 

 تعبيه كردن تلويزيون و ميز تحرير و قسمتي براي پذيرايي مهمانان در طراحي داخلي هتل هاي امروزي به چشم مي خورد. دكوراسيون داخلي اتاق هاي هتل بستگي به اندازه ي در دسترس دارد هر چند كه مي توان براي زيباتر شدن اتاق ها از وسايل تزئيني در دكوراسيون داخلي اتاق ها استفاده كرد.

 

طراحي داخلي لابي

با توجه به اينكه لابي قسمتي از ساختمان هاي بزرگ است كه پس از درب ورودي مشاهده مي شود اين بخش مكان عمومي ساختمان است كه بيشتر رفت و آمدها در اين مكان است. طراحي لابي ها عموماً با سقف هاي بلند اجرا و ساخته مي شوند و در طبقه ي همكف واقع هستند پس چون در معرض ديد همگان است از ايده ي طراحي و دكوراسيون داخلي برخوردار است. بخش نشيمن و نگهباني در قسمت لابي است كه هر كدام طراحي داخلي خود را مي طلبند. در دكوراسيون و طراحي داخلي لابي مي توان تركيبي از مبل و ميز و وسايل تزئيناتي و نورپردازي مناسب با لابي استفاده كرد. بهتر است زماني كه مي خواهيم لابي مجتمع مسكوني را طراحي داخلي كنيم به متراژ آن توجه كنيم. همانطور كه قبلا گفته شد معمولا اغلب لابي ها از جمله لابي هتل نيز شامل دو بخش است به همين جهت در طراحي لابي مسكوني به ويژه طراحي لابي هتل بخش نگهباني و قسمت پذيرش از ميز پيشخوان و ميز و صندلي طراحي مي شود.

 طراحي منزل مسكوني

در منازل مسكوني با نگاهي اجمالي شاهد هر گونه دكوراسيون سبك طراحي داخلي مسكوني هستيم. طراحي و دكوراسيون داخلي منازل مسكوني از طرفي باعث بالا رفتن ارزش منزل مي شود. در طراحي داخلي منزل بايد همه جوانب را در نظر بگيرم. بيشترين چيزي كه در طراحي و دكوراسيون داخلي منزل به چشم مي آيد تركيب رنگ ها و تناسب آن ها مي باشد. گاهي اوقات ممكن است با كمترين هزينه اي كه براي طراحي مسكوني مي كنيد يا حتي ساده ترين وسايلي كه در طراحي مسكوني انتخاب مي كنيد در نهايت در طراحي داخلي خانه خود به يك دكوراسيون مدرن و طراحي منزل مسكوني شيك تبديل شود.

 

طراحي و اجراي دكوراسيون داخلي ويلا

ويلا مكاني است براي استراحت و آرامش و دور شدن از استرس و دغدغه هاي شهري پس طراحي و دكوراسيون داخلي آن بايد توأم با آرامش و جذابيت بيشتري باشد. طراحي داخلي ويلا بستگي به سليقه ي افراد ساكن ويلا و شرايط آب و هوايي منطقه اي كه ويلا در آم واقع است مي باشد. طراحي و دكوراسيون داخلي ويلا معمولا پر هزينه است زيرا با وجود فضاهاي گسترده ايجاب مي كند ايده هاي متنوع تر و بسياري را مطرح كنيم كه اين موجب بالا رفتن هزينه ي طراحي داخلي ويلا مي شود.

 

نكته اي مهم در طراحي دكوراسيون داخلي ويلا

مهم ترين نكته اي كه در مورد دكوراسيون داخلي ويلا و طراحي ويلا در نظر گرفته مي شود، استفاده از تكنيك هايي براي طراحي داخلي ويلا است تا مكاني را سرشار از آرامش و زيبايي كند. وسايلي كه براي دكوراسيون داخلي ويلا انتخاب مي كنيد بايد بيشتر جنبه ي لوكس بودن را داشته باشند و در ابعاد بزرگتري باشند تا در فضاهاي گسترده خود را در طراحي ويلا بيشتر جلوه دهند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۲:۰۰ ] [ حسيني ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By azadblog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 117
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب